• Aktualności

            • 32 finał WOŚP

            • Sztab przy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kopcia w Zawadach zebrał kwotę 9552 zł. Gramy już dwudziesty rok z przerwą podczas pandemii. Naszym współorganizatorem było OSP Brodowe Łąki. Podczas tegorocznego finału były licytacje, sprzedaż: gofrów, babeczek, rurek z kremem, ciasta drożdżowego. Był koncert akordeonowy, gitarowy i występ wokalny. Tradycyjnie odbył się mecz nauczyciele kontra uczniowie i siłowanie na rękę. Nasi wolontariusze dzielnie kwestowali a strażacy uczyli każdego chętnego udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem RKO. Podziękowania należą się każdemu, kto wsparł ten cel w jakikolwiek sposób.
              Podziękowania należą się:  OSP KSRG Brodowe Łąki za współorganizację i pokaz pierwszej pomocy, wolontariuszom za kwestę, Sali Bankietowej „Patola” za voucher na skok ze spadochronem i nagranie całego wydarzenia, BEREK QUAD z Czerwińskich za voucher na jazdę quadem, Restauracji Natura za dwa vouchery, Tortowni Joszka za voucher na tort, Natalii Bachmura za voucher na tort, Natalii Panuś za czapki własnoręcznie robione, Pani Anni Zbrzeźniak za torebkę robioną ręcznie, Pani Teresie Duszak za torebki i chustkę robioną własnoręcznie, Magdaleni Krystian za książki, firmie Jarex za kalendarze, Panu Czesławowi Faderewskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego, Pani Justynie Kaczorek za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, dzięki któremu mogły odbyć się koncerty, Sebastianowi Zapadka, Radosławowi i Szymonowi Ropiak za wspaniały koncert akordeonowy, Kamilowi Zbrzeźniak i Krzysztofowi Drężewskiemu za popisowe szlagiery wykonane na gitarach, Wiktorii Drężewskiej za śpiew, Tadeuszowi Olender za ofiarowanie poroża, Pani Wioletcie Bachmura, Natalii Bachmura i Bogdanowi Bachmura za obsługę słodkiego kącika, Asia Frąckiewicz za ogromną pomoc, Pani Dyrektor Anna Michalak za zorganizowanie ciepłego posiłku dla kwestujących, pani Ewie Kasiewskiej za ugotowanie pysznej zupy, panu Stanisławowi Olender i paniom z obsługi za ogromną pomoc. Organizując różnego rodzaju akcje na terenie szkoły uczymy naszą młodzież pracy na rzecz drugiego człowieka.

               

               

                             szef sztabu –Ewa Dężewska

            • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych 2024

            •  

              Drodzy Uczniowie

              W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Będą trwały od 15 do 28 stycznia.

              Z tej okazji życzymy wszystkim sprzyjającej aury oraz bezpiecznego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi skorzystanie w pełni z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

              Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

              (Informujemy, iż w pierwszym tygodniu ferii szkoła dla Was będzie otwarta od 9,00 do 12.30)

               

            • Film animowany pt. "Między nami żywiołami"

            • Dnia 10 stycznia 2024 roku nasi uczniowie wzięli udział w seansie filmowym, podczas którego obejrzeli pełnometrażowy film animowany pt. "Między nami żywiołami".   Akcja filmu rozgrywała się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.  Okazało się, że taka forma spędzania czasu w szkole służy nie tylko rozrywce, ale też edukuje, integruje i kształtuje wrażliwość u młodych widzów.

            • Rozgrywki sportowe nauczyciele - uczniowie

            • Dnia 8 stycznia odbył się mecz nauczyciele-uczniowie, który jest już naszą tradycją, gdy zbliża się finał WOŚP. Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły mógł wejść i brać udział w rozgrywkach sportowych. Oprócz meczu w siatkówkę odbyło się siłowanie na rękę. Dobra zabawa i szczytny cel, to wspólny mianownik tych zmagań. Wspólnymi siłami zbieramy fundusze w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Głównym hasłem tegorocznego finału jest „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W naszej szkole tradycja zbiórki na cele WOŚP trwa już szesnasty rok.
              Podczas rozgrywek zebraliśmy 230 zł. Każdemu, kto wsparł ten cel, dziękujemy. 

               

                                                                                                                                       Samorząd Uczniowski

            • Przegląd Kolęd i Pastorałek

            • Hej kolęda, kolęda…hej kolędy to czas…

               

              Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że czas świąt jest dla nas tak niezwykłym.

              Piękne kolędy i pastorałki, wykonane przez uczniów można było usłyszeć w dniu 8 stycznia w GOKSiR w Baranowie. Udział uczniów naszej szkoły w tym przeglądzie należy już do tradycji. Nasi uczestnicy włożyli dużo pracy i czasu, aby wypaść jak najlepiej.

              W kategorii soliści do konkursu stanęła Natalia Kur z klasy IV.

              W kategorii grupy śpiewacze: Maria Drężewska, Lena Gruźlak, Maja Grzyb, Małgorzata Kaczor, Martyna Koziatek, Magdalena Zguda. Teraz tylko czekać na wyniki.  

               

            • Spotkanie opłatkowe

            • Dnia 21 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyło się

              spotkanie opłatkowe przygotowane przez p. Barbarę Pukas, które składało się

              z montażu słowno-muzycznego o tematyce bożonarodzeniowej przeplatane

              kolędami śpiewanymi przez uczniów z zespołu kurpiowskiego. W uroczystości

              brała udział społeczność szkolna, rodzice i ks. proboszcz Jerzy Ciak.

              Na zakończenie spotkania pani dyrektor Anna Michalak i ks. proboszcz

              złożyli świąteczne życzenia i wszyscy podzielili się opłatkiem.

            • Spektakl pt. „Opowieść wigilijna”

            • Dnia 13 grudnia 2023 r. dzieci z Leśnego Ludka, Oddziału przedszkolnego i klas I –III miały okazję uczestniczyć w spektaklu  pt. „Opowieść wigilijna”. W przedstawieniu dzieci mogły poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Aktorki oczarowały małych widzów przedstawiając życiowe  wartości, które są cenne, a we współczesnym świecie  niejednokrotnie pomijane. Rodzina, miłość, pomoc osobom starszym i samotnym oraz  wspólne spędzanie chwil  w czasie świąt są ważniejsze niż drogie prezenty.  Dzieci również mogły dostrzec przemianę postaci babci, która była samotnikiem, nielubiącym ludzi i świąt, dzięki wnuczce zmieniła się w otwartą osobę i chętnie przyjmowała gości. Mali widzowie mogli wcielić się w aktorów i aktywnie brać udział w spektaklu.  

            • "Poznajemy Baśnie i Legendy z Krainy Zwanej Kurpsiami"- konkurs

            •  W Publicznej Szkole Podstawowej w Wykrocie 13 grudnia odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego pn. "Poznajemy Baśnie i Legendy z Krainy Zwanej Kurpsiami". W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego.

              Do konkursu przystąpiło ogółem 36 uczniów (drużyna 4 uczestników) z klas IV ze szkół podstawowych z: PSP z Wykrotu, PSP z Wolkowych, PSP z Wydmus, SP z Lipnik, SP z Białobieli, SP z Zawad, SP z Dąbrówki i SP z Łysych (IVA i IVB).

              W tym roku konkurs poświęcony został pamięci Janiny Anny Krzyżewskiej - zasłużonej twórczyni i poetki ludowej z Lipnik. Podczas tegorocznej edycji uczestników obowiązywała znajomość 4 legend kurpiowskich autorstwa Janiny Anny Krzyżewskiej:

              • „Jezioro Krusko”,
              • „Leśnik bosy”,
              • „Zosia na Kurpiach”,
              • „Zosia i Jasio w Betlejem”.

              Konkurs polegał na wykonaniu pięciu zadań przez uczestników konkursu:

              • odpowiadania na pytania związane z treścią legend;
              • wykonanie w czasie trwania konkursu przez jednego reprezentanta grupy ilustracji na temat dotyczący wybranej legendy;
              • podanie wyrazów ogólnopolskich do gwarowych lub gwarowych do odpowiedników ogólnopolskich użytych w podanych legendach;
              • podanie nazw rekwizytów oraz tytułów legend, z którymi są one związane;
              • prezentacja przygotowanej wcześniej scenki z wybranej legendy.

              Drużyna z naszej szkoły w składzie: Emilia Olender, Natalia Kur, Naciek Burliński i Marcel Tański zdobyła III miejsce. Gratulujemy miejsca na podium.

                                                                                                                                                         Ewa Drężewska

            • Konkurs fotograficzny

            • Konkurs fotograficzny "Puszcza Kurpiowska w fotografii" organizowany przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu był skierowany dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 fotografie z terenu Puszczy Kurpiowskiej z roku 2022 lub 2023.Z naszej szkoły udział wzięły 4 osoby Alicja Olender, Emilia Koziatek, Oskar Frąckiewicz i Maria Drężewska. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 10 grudnia 2023 roku podczas jarmarku bożonarodzeniowego w RCKK Myszyniec.W kategorii dzieci i młodzieży do lat 18  uczennica Alicja Olender została wyróżniona otrzymała upominek i nagrodę pieniężną, każdy z uczestników dostał dyplom i nagrodę za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            • Żywa lekcja historii

            • W dniu 06.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii. Pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość przybliżyła widzom uzbrojenie wojsk polskich z czasów zaborów a także stroje i elementy uzbrojenia które nosili powstańcy. Żywa lekcja historii umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliła rozbudzić wyobraźnię. Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli sami nasi uczniowie. Podczas tej lekcji wszyscy obecni mieli okazję dobrze sie bawić oraz zdobyć wiedzę historyczną.

            • Konkurs "Eko- kreatywni"

            • Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI uczestniczyli w konkursie "Eko- kreatywni". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu ekologicznej zabawki z odpadów. Dziewięciu uczniów oddało swoje prace, które były piękne, twórcze i praktyczne. Tytuły prac to: "Ciuchcia", "Stonoga", "Samolot", "Piłkarzyki", "Domek dla lalek", "Spongebob", "Gitara", "Czołg", "Motyl". Niestety nie została przydzielona naszym uczestnikom nagroda główna ale uważamy, że i tak są zwycięzcami w pomysłowości. Konkurs ten był realizowany w ramach projektu Wojewody Mazowieckiego "Czyste Mazowieckie".

            • Mikołajki w naszej szkole

            • Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Samorząd Uczniowski w strojach Świętego Mikołaja wręczył każdemu słodki upominek. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach.

            • Paczka na Kresy

            • Akcja polega na zbiórce produktów spożywczych z długim terminem ważności, słodyczy, chemii domowej, kremów, leków, środków opatrunkowych i wielu innych. Wszystkie te artykuły pakowane są do paczek dla rodzin z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny, a dodatkiem do nich są kartki świąteczne z życzeniami napisanymi przez wolontariuszy. Zbiórka ta odbywa się dwa razy do roku przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą.  Ich wręczanie jest okazją do spotkania, długiej rozmowy, pokazania, że Polska i Polacy wciąż pamiętają o rodakach na Kresach.

              Nasz szkoła po raz kolejny włączyła się w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Wspólnymi siłami zebraliśmy trochę słodyczy i produktów spożywczych.  Do skarbonki zebraliśmy 500 złotych, za które zakupiliśmy chemię i artykuły spożywcze. (222 złotych było dochodem z dyskoteki a pozostała kwota pochodzi od osób, które wspomogły akcję w szkole.)  Każdemu, kto wsparł ten szczytny cel, dziękujemy. W dniu 4 grudnia wszystkie produkty zostaną dostarczone do punktu zbiórki do Ostrołęki  na ulicę Zawadzkiego 1A.

               

                                                                                                                Opiekunowie SU

            • Andrzejkowa dyskoteka szkolna

            • Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! W naszej szkole impreza andrzejkowa odbyła się 30 listopada. Uczniowie z klas O-VIII mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. Najbardziej spodobały się lanie wosku, zabawy z butami i taniec z krzesełkami. Do wspólnej zabawy dołączyli nauczyciele pełniący dyżur i rodzice.

              W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, aby się posilić i ugasić pragnienie. Dochód ze sklepiku ( 200 złotych) został przeznaczony na „Paczkę na Kresy”. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić zdjęcie, na specjalnie przygotowanej ściance. Koszt takiego zdjęcia to 2 zł. (Dochód w kwocie 22 zł przeznaczono również na pomoc na Kresy.)   Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.

              Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane.

              SAMORZĄD UCZNIOWSKI

            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            • Dnia 20.11.2023 r. w naszej  szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Prawa dziecka to zbiór swobód, wolności i zabezpieczeń dotyczących realizacji najważniejszych potrzeb, które należą się wszystkim dzieciom. Prawa są po to, aby wspierać dzieci w rozwoju, gwarantować  jak najlepsze warunki do życia i pomagać w tym, aby głos dzieci był słyszany. 

              Nasza szkoła włączyła się akcji Unicef. Wszystkie dzieci oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dziś był to nasz kolor przewodni. Tydzień wcześniej uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Prawa dziecka". Wielu uczniów zaangażowało się i chętnie wzięło udział w konkursie. Po obejrzeniu prac wyłoniliśmy zwycięzców, a najpiękniejsze prace zdobiły naszą gazetkę. W czasie obchodów Dnia Praw Dziecka wygłosiliśmy prelekcje na ten temat przez radio węzeł, dzieci wysłuchały piosenki, a następnie wspólnie ze swoimi wychowawcami podjęli przeróżne aktywności. Były to pogadanki, quizy, krzyżówki, zabawy, memory, oglądanie filmów, a także wykonywanie prac plakatów. Dzięki współpracy z Unicef dzieci mogły w przystępny sposób dowiedzieć się o Konwencji praw dziecka,  a także poznać swoje prawa i wdrażać je w życie.

              Laureatami konkursu plastycznego zostali:

              - Maria Drężewska – kl. I

              - Daniel Olender – kl. I

              - Milena Koziatek – kl I

              - Natan Szewczyk – kl. II

              - Nikola Zapadka – kl. III

              - Przemysław Hankus – kl. VI

              - Martyna Koziatek kl. V

              - Lena Ambroziak kl. V

              - Magdalena Zguda kl. V

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

                                                                                     Joanna Olender

            • Wycieczka do Ciechanowa

            • W dniu 27 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Ciechanowa. Pierwszym punktem atrakcji były zabawy w parku trampolin: "Hopa- park". Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej trenerki, następnie mogły skorzystać z trampolin o różnych wymiarach, basenu z gąbkami, zjeżdżalni, skoczni z wieżyczką, zbijaka na trampolinach, toru przeszkód a nawet z dmuchanego parku. Kolejnym miejscem odwiedzin były warsztaty zdobienia bombek w Fabryce Pomysłów. Uczniowie zostali przywitani przez Panią i Pana Elfa, który przedstawił historię początku produkcji bombek. Dzieci otrzymały mikołajkowe czapki i zaczęły pracę przy ozdabianiu własnych kolorowych bombek specjalnymi farbami i cekinami.  Ozdoby wyszły bardzo piękne, dwie uczennice otrzymały wyróżnienie za swoje prace. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek.Pobyt w parku trampolin oraz w Fabryce Pomysłów okazał się dla uczniów świetną zabawą. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni ale za to z wielkimi uśmiechami na twarzach.

            • Konkurs wiedzy o gminie Baranowo

            • 8 listopada 2023 czworo uczniów z naszej szkoły brało udział w konkursie wiedzy o gminie Baranowo
              zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i GOKSiR w Baranowie. Konkurs odbywał się w dwóch
              kategoriach wiekowych: KL. V-VI i kl.VII-VII. Z naszej szkoły wzięli udział: Małgorzata Kaczor i Martyna
              Koziatek z klasy V, Bartosz Sender z klasy VII i Emilia Koziatek Z klasy VIII. Wszyscy w swoich
              kategoriach odnieśli sukces.
              Małgosia- miejsce II,
              Martyna – miejsce III,
              Bartek – miejsce II,
              Emilia Miejsce I.
              Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom.
              Olga Nasiadka i Krystyna Opalach-Olender

            • Konkurs pieśni patriotycznych i żołnierskich

            • Grupa dziewcząt z klas I-V wzięła udział w konkursie pieśni patriotycznych i żołnierskich
              organizowanym przez GOKSiR w Baranowie.
              1. Drężewska Maria
              2. Gruźlak Lena
              3. Zapadka Nikola
              4. Zguda Magdalena
              5. Koziatek Martyna
              6. Kaczor Małgorzata
              7. Olender Emilia
              Dziewczęta otrzymały tytuł II Laureata w swojej kategorii i w nagrodę wystąpiły na gali organizowanej
              w GOKSiR w Baranowie z okazji odzyskania niepodległości 11 listopada. Za zajecie miejsca otrzymały
              też drobne upominki od organizatorów. Serdecznie gratulujemy.
              Krystyna Opalach-Olender

            • Akademia z okazji Święta Niepodległości

            • Ojczyzna moja wolna, wolna… pod takim hasłem odbyła się uroczystość związana ze 105 rocznicą
              odzyskania niepodległości przez Polskę.
              11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla
              naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu pielęgnujemy wartości
              patriotyczne i pamiętamy o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu,
              jak należy bronić wolności i niepodległości.
              Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”,
              potem uczniowie klasy VII i VIII recytowali wiersze i przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała
              miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
              Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji
              historii.
              Krystyna Opalach-Olender